0 232 207 3 444

Cennetoğlu, Onur Bilgen Plaza, 5709/7. Sk. No:16/32 B blok Kat:1 Daire:26, 35110 Karabağlar/İzmir

Google Reklamlarının Faydaları

Google Reklamlarının Faydaları

ADWORDS’ DE REKLAM VERMENİN BANA NASIL BİR FAYDASI OLACAK?

1- Arama Motorundan Ziyaretçi Çekmek

Google AdWords ile reklam yayınşamaya başladığınızda daha fazla telefon ve mail alacak ve daha fazla yeni müşteri kazanacaksınız ve bunların işinize olan katkısını hemen hissedeceksiniz.

2- Hızlı Sonuç

Google AdWords reklamları hızlı sonuçlar verir. Reklamlarınız yayınlanmaya başladığı anda sonuçlarını görmeye başlarsınız.

3- Yalnızca Hedef Kitleye Ulaşma

Arama yapan kullanıcıların doğru reklamlarla karşılaşmasını sağlar. Bu nedenle Google reklam verenlere reklamlarını belli bir ilgi alanına, belli bir kitleye hedeflemesine yardımcı olur.

4- Marka Konumlandırması ve Bilinirlik Sağlanır

Her gün 3 milyar insan internete giriyor ve bir şeyler aratıyor. Aramalarda çıkan sonuçlarda yer almak markanızın bilinirliğine doğrudan katkı sağlamaktadır. Bir televizyon reklamı için milyonlarca lira harcama yapabilirsiniz. Fakat insanlar hizmetleriniz ile ilgili sonuçlarda sizi göremediği zaman yaptığınız harcamaların karşılığı azalacaktır. Sonuçta insanlar her şeyi merak ederler ve özellikle Google’da arama yaparlar ve Google’a güvenirler dolayısıyla iyi bir referans kazanmak markanızın bilinirliğini arttırmak için Google’da yerinizi almanız gerekmektedir.

Eğer sıralamalarda yoksanız işte bu noktada yine imdadınıza Google reklamları yetişecektir.

5- SEO İçin Destekleyicidir

Yeni işleri ve web sitelerinin, SEO sonuçlarını görebilmeleri aylar sürebilir. Önceden Google’ın kasıtlı olarak sonuçlarda yeni siteleri filtrelediğini düşünülüyordu. Asıl problem ise, rekabetin çok sert olmasıydı. Bu rekabetten dolayı, bir web sitesinin kendini kanıtlaması, güvenirlik edinmesi ve arama trafiği edinebilmesi için google reklamları kullanılıyor.

6- Uluslararası Pazarlama Yapabilmek

Google reklamları diğer pazarlama girişimlerini tamamlayıcı bir görev üstleniyor. Yeniden pazarlama, markanıza ilgi gösteren tüketicileri hedeflemek amacıyla Google reklamlarını kullanmak için çok etkili bir yol.

7- Tıklama Başı Ücretlendirme (PPC) Sayesinde Yatırım Getirisi Oranları (ROI) Arttırma

Yarar sağlayacak bir Google reklam kampanyasında kampanyadan gelir elde etmemeniz için hiçbir sebep yok. “Tıklama başına ödeme” sistemi için daha fazla bütçe ayırırsanız, iş potansiyelleriniz ve kazancınız aynı oranda artacaktır.

8- Düşük Bütçelerle Bile Reklam Verebilme

Düşük bütçeli google reklamı ile öne çıkın.

Google aramalarından daha düşük bütçeyle bu web siteleri üzerinde reklamınızı yayınlatabilirsiniz.

9- Sonuçların Gözlemlenebilmesi

Google reklamları ile düşük bütçeyle bile sonuç alabilirsiniz. Bu sonuçları sizde görebilirsiniz.

10- Rakipleriniz Arasından Öne Çıkmak

Reklam veren rakiplerinin olabilir ve ya organik olarak ilk sayfada çıkan rakibiniz. İşe o rakiplerini geçmek için hemen google ads reklamlarıyla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.